Komunikaty

Ważny komunikat!!!!!!!!!!

Praca zdalna na stanowisku:

Referent ds. obsługi pasażera

 Zatrudniony kandydat/kandydatka będzie odpowiedzialny/a za wsparcie Działu Obsługi Klienta i Windykacji.

Zakres obowiązków:

” Wsparcie Działu Obsługi Klienta w bieżących zadaniach

” Udzielanie informacji klientom w sprawie otrzymanych mandatów (telefonicznie oraz w wiadomościach e-mail)

” Telefoniczne nawiązywanie kontaktu z klientami, którzy zalegają z zapłatą należności

” Ewidencja realizowanych zadań i dostarczanie wyników w formie elektronicznej

Oczekiwania

” Dobra znajomość środowiska Windows i pakietu MS Office (zwłaszcza Excel)

” Dobra dykcja

” Samodzielność i kreatywność w działaniu

” Umiejętność analitycznego myślenia

” Skrupulatność i dobra organizacja pracy

” Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku

Oferujemy

” Zatrudnienie na pełen etat w formie umowy o pracę (praca zdalna, z domu)

” Stabilne zatrudnienie, możliwość współpracy na dłuższy czas

” Ekwiwalent za wykorzystywanie własnego sprzętu do pracy + karta SIM z wykupionym abonamentem

Osoby zainteresowane w/w ofertą proszę o kontakt z:

 Roman Klich 517 417 296

 

Witamy.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi funkcjonowania biura PZN OM w Olkuszu informujemy że biuro jest czynne w normalnych godzinach tj. wtorki godzina 15:00 do 17:00

Wejście do szkoły od strony północnej przez bramę wjazdową

(trwają prace drogowe przy szkole i dlatego są utrudnienia)

Za zaistniałą sytuację przepraszamy ale nie mamy na to żadnego wpływu.

Zarząd PZN OM w Olkuszu.

 

 

Informuje, iż z dniem 1.02.2022 przestaje być administratorem tej strony.

Następcy życzę miłej pracy.

Wszelakie pytania co do działania strony proszę kierować do Zarządu Koła.

Z poważaniem Wojciech Seweryn

 

 

Witamy.

Przypominamy o opłacaniu składek.

 

 

Witamy.

15 października, a więc Międzynarodowy Dzień Białej Laski.
Pierwsze obchody na międzynarodową skalę odbyły się w 1970 r.
Celem obchodów tego dnia jest uświadomienie całemu społeczeństwu, iż osoby z niepełnosprawnością wzroku są wśród nas, że chcą żyć tak jak wszyscy – bez ograniczeń.

W Polsce święto obchodzone jest 13 listopada, w dzień urodzin francuskiego pedagoga Valentina Hauya, założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych w Paryżu.
Jednak wszelkie akcje informacyjne dotyczące tego dnia organizowane są właśnie w październiku.
Jedną z nich, niezmiennie jest kampania Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży  Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus pn. „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. Cele, które kampanii przyświecają to, m.in. Kształtowanie postaw społecznych opartych na tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzroku, zwiększenie ich integracji ze środowiskiem lokalnym,
zapobieganie wykluczeniu społecznemu, ale przede wszystkim przygotowanie społeczności do udzielenia właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku.
Kampania, w dużej mierze jest skierowana do dzieci ze szkół i przedszkoli, gdzie w trakcie zajęć prowadzone są pogadanki, a placówka biorąca w niej udział otrzymuje certyfikat.
Dzień 15 października, Światowy Dzień Białej Laski to doskonała okazja do zwrócenia uwagi na to, że na całym świecie żyją ludzie niewidomi i słabowidzący, których codzienne życie to pokonywanie barier.
Nawet zwykłe czynności przynoszą trudności. Niełatwo jest wyjść z domu, iść do szkoły, do pracy czy na spacer.
Ale mimo to, wiele z tych osób podejmuje trud codzienności i prowadzi normalne życie.
A także osiąga sukcesy, pokonując, zarówno własne słabości, jak i „szklane sufity” w swoich miejscach pracy i instytucjach.

Życzymy wszystkim osobom z dysfunkcją narządu wzroku, aby świat stawał się dla nich przyjazny i wszystkie zamknięte dotąd drzwi zostały otwarte.
Życzymy też, aby piękne marzenia mogły się zrealizować w dostępnej rzeczywistości, a dookoła byli ludzie o otwartych sercach.

Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Olkuszu

 

 

Międzynarodowy Dzień Niewidomych

Od 1964 roku, na całym świecie, w dniu 15-tym października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Niewidomych.
W Polsce ten dzień oficjalnie po raz pierwszy świętowaliśmy w 1993 roku (decyzją IV Zgromadzenia Ogólnego Europejskiej Unii Niewidomych).
Mimo, iż święto trwale wpisało się do kalendarza, nie każdy wie o nim.

Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Niewidomych jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi. Osoby z wadami wzroku w tym właśnie dniu podkreślają swoje współistnienie, starają się przedstawiać opinii publicznej tematykę związaną z nimi.
Poprzez środki masowego przekazu oraz różnego rodzaje akcje (na przykład) organizowane przez środowiska osób niewidomych i słabowidzących z ich udziałem, starają się zwrócić na siebie uwagę i przypomnieć o sobie zdrowej części społeczeństwa.
Działanie na rzecz osób niewidomych podejmowane były jeszcze przed 1964 rokiem w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Francja (z Francji pochodzi Louis Braille – twórca alfabetu dla niewidomych).
Oznacza to, że problemy osób niewidomych są znane od wieków i od zawsze wiążą się z aktywnością władz i społeczeństwa skierowaną do łagodzenia ich negatywnych skutków.

Międzynarodowy Dzień Niewidomych zwany jest również Międzynarodowym Dniem Białej Laski. Przy okazji tego dnia, warto poznać więc jej historię:

Laska to po prostu zwykły kij, który był od dawna używany przez osoby niewidome jako narzędzie poruszania się.
Historia białej laski jako symbolu osób niewidomych zaczyna się dopiero w roku 1921, kiedy to pewien młody fotograf mieszkający w Wielkiej Brytanii uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i stracił wzrok. Był tym faktem bardzo załamany, ale szczęśliwie dla niego spotkał on pewnego ociemniałego żołnierza, który przywrócił mu wiarę w siebie i pomógł rozpocząć nowe życie.
Jedna z rad, jaką otrzymał od żołnierza była następująca:

„Staraj się kultywować samodzielność. Wychodź sam z domu jak najczęściej. Jeśli będziesz chodził razem z innymi będziesz tracił nerwy.”

Posłuchał on swojego ociemniałego kolegi i zaczął samodzielnie wychodzić z domu ze swoją zwykłą laską, lecz stwierdził, że nie zapewnia ona dostatecznego bezpieczeństwa i stwarza niebezpieczeństwo dla innych użytkowników ulic.
Okazało się, że jego laska nie zawsze jest dostrzegana przez innych i wówczas wpadł na pomysł pomalowania jej na biały kolor, aby była lepiej widoczna i zwracała uwagę innych osób. Pomysł okazał się bardzo skuteczny i w związku z tym zalecał swoim niewidomym kolegom, aby uczynili to samo.

Pamiętajmy każdego dnia, że spotykając osoby niewidome czy słabowidzące, zawsze w miarę możliwości możemy zaproponować im swoją pomoc!

Ku przypomnieniu.

Zarząd PZN OM w Olkuszu

 

Witamy.

Zapraszamy na Muzyczne Poniedziałki (dawniej Muzyczne Czwartki) do Klubu Przyjaźń w Olkuszu o godzinie 17:00 do 19:00.

Zapewniamy: kawę, herbatę i i oprawę muzyczną w wykonaniu Bogdan Siwiera i Helena Siwiera.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne śpiewanie.

Zarząd PZN OM w Olkuszu.

 

Informujemy że podbita legitymacja upoważnia do darmowego przejazdu  Komunikacją Międzygminną w Olkuszu, jazda bez podbitej legitymacji z końcem miesiąca maja będzie traktowana jako jazda bez biletu.

Zarząd PZN OM w Olkuszu.

 

Zarząd PZN OM w Olkuszu.

Kochani zapraszamy na kolejne zajęcia online z j. angielskiego w formie gier i zabaw dla najmłodszych „English is easy”. Teddy, Noti i Tigma zapraszają! …

 Życzymy dobrej zabawy!

Dalsza nauka j.angielskiego prowadzona przez naszą koleżankę Martę Michoń, pracującą w Bibliotece w Bukownie.

Poniżej link do strony z filmem lekcji:

https://www.facebook.com/miejska.b.publiczna/videos/750137429017946

Jeżeli podoba się  Wam ten cykl proszę o kliknięcie ” Lubię to ” łapka w górę.

Prezes PZN OM w Olkuszu

Roman Klich

 

Witamy.

Nasza koleżanka pracując w Bibliotece Bukowno prowadzi prezentację online zatytułowaną: „Wstęp do nauki systemu pisma punktowego”. Mamy nadzieję, że wzbudzi ona Waszą ciekawość .

O ile zainteresuje Państwa ten temat proszę o otwarcie poniższego linka, jeżeli ocenicie pozytywnie prezentację prosimy o kliknięcie łapka w górę.

https://www.facebook.com/miejska.b.publiczna/posts/1646191165565203
Prezes PZN OM w Olkuszu
Roman Klich

 

Planujesz wizytę w urzędzie skarbowym?

Umów dogodny termin przez stronę podatki.gov.pl

Możesz to zrobić również: telefonicznie dzwoniąc do urzędu skarbowego, osobiście w urzędzie skarbowym w punkcie umawiania wizyt.

Usługi online: załatw sprawę w domu. Skorzystaj z naszych elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z Krajową Administracją Skarbową. Portal podatkowy podatki.gov.pl

– informacje podatkowe

– wyjaśnienia i broszury informacyjne

– deklaracje i formularze

– instrukcja jak załatwić swoje sprawy online

Infolinia: Krajowej Informacji Skarbowej pomaga, odpowiada na pytania, udziela informacji podatkowych i celnych od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Tel: 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych)

801 055 055 (z telefonów stacjonarnych)

+48 22 330 03 30 (z zagranicy)

 

Komunikat dotyczący rejestracji na szczepienie COVID – 19

Otrzymaliśmy informacje od Prezes Zarządu Głównego Pani Anny Woźniak – Szymańska którą przekazujemy poniżej: Szanowni Państwo, już 15 stycznia br. rozpocznie się proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19. Jak będzie wyglądała ta procedura? Na szczepienie będzie można zapisać się na kilka sposobów, o czym przeczytają Państwo poniżej. Jedną z możliwości jest bezpośrednia rejestracja u lekarza POZ. Można także zadzwonić na specjalną infolinię Narodowego Programu Szczepień (tel. 989 lub 22 62 62 989) lub zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta. Kolejne etapy to: zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza; wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu; powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji. Zaszczepić się będzie można w: przychodniach (POZ); szpitalach; szpitalach rezerwowych; u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę. Na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien można znaleźć mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana. Z poważaniem Anna Woźniak-Szymańska Prezes Zarządu Głównego PZN Polski Związek Niewidomych ul. Konwiktorska 9 00-216 Warszawa tel. 22 831 22 71, 22 831 33 83 e-mail: prezes@pzn.org.pl www.pzn.org.pl Zarząd PZN OM w Olkuszu.

 

Aktualne uwagi na temat 20 000 zł zabranych z naszego konta.

Witam. Prosimy wejść na stronę https://www.facebook.com/PZN-Ko%C5%82o-Powiatowe-w-Olkuszu-1615432712003716 i zapoznać się z nowym oświadczeniem na temat naszych finansów (zabranie z naszego konta 20 000 zł przez ZG PZN Małopolska i związanej z nim korespondencji. Ja w pełni popieram głos naszej koleżanki i byłej pani Prezes Anny Gałeckiej. Proszę o ustosunkowanie się do w/w wpisu. Państwa zdanie będzie dla nas wskazówką do dalszych działań na w/w temat.  Pozostaję z szacunkiem: Prezes PZN OM w Olkuszu roman Klich

 

Witamy. 13-08-2020r o godz. 9:54 otrzymałem pocztą mailową informację z Zarządu Polskiego Związku Niewidomych PZN Okręg Małopolski o Uchwale Plenum z dnia 17-07-2020 UCHWAŁA XXII/13/2020 dotycząca przesunięcia z naszego konta kwoty 20 000 zł na konto główne Okręgu Małopolska powyższa kwota miałaby być w formie pożyczki na 24 miesiące i drugie pismo dotyczące rozdysponowania przesuniętej kwoty 20 000zł: w/w kwota została rozdysponowana na raty zadłużenia do PFRON, na opłaty ZUS i opłaty Urząd Skarbowy. Uniemożliwiona nam odwołanie się od w/w uchwały w odpowiednim czasie, gdyż jej nam nie udostępniono dopiero w dniu dzisiejszym. O zaistniałej sytuacji poinformowałem pozostałych członków Zarządu PZN OM w Olkuszu. PS Do konta bankowego na razie nie mamy dostępu, gdyż potrzebne są oryginały pełnomocnictw, które to będziemy mieć około poniedziałku tj. 17-18 sierpnia b.r. Mimo tych trudności dalej przyjmujemy zapisy na rajd Górski. Z poważaniem: Prezes Zarządu PZN OM w Olkuszu. Roman Klich

 

Witamy. Olkusz 12-08-2020 r godzina 14:25 .Otrzymaliśmy pełnomocnictwa do naszego konta związkowego. W dniu jutrzejszym udajemy się do banku w celu rejestracji upoważnień O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować. Z pozdrowieniami: Zarząd PZN OM w Olkuszu


Witamy. W związku z epidemią uruchomiono infolinię dla diabetyków działającą w godzinach od 18 do 20 w poniedziałki i soboty tel: 665 720 807, w czwartki i niedziele tel: 507 674 410. Więcej na stronie www.pzn.org.pl

 

Witamy. Powstał audioporadnik o koronawirusie dla osób z dysfunkcją wzroku. Znajdziecie go Państwo na stronie www.pzn.org.pl w Aktualnościach. A tu bezpośredni link do poradnika: https://pzn.org.pl/powstal-poradnik-dotyczacy-covid-19-dla-osob-z-dysfunkcja-wzroku/ Z pozdrowieniami: Zarząd PZN OM w Olkuszu

 

 

Kochani jak co roku zwracamy się do was z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej organizacji.
Za każdą kwotę będziemy ogromnie wdzięczni.

Serdecznie dziękujemy naszym ofiarodawcom.
Zarząd PZN OM Koło Powiatowe w Olkuszu.

 

Z dnia : 26 czerwca  2018 w sprawie:  składek członkowskich od stycznia 2019

Zarząd Główny PZN na podstawie § 21 pkt.14),   uchwala co następuje:

Ustala się, że składka członkowska w PZN od stycznia 2019 roku wynosić będzie 50,00 zł w skali roku.

 

Fundacja „Świat według Ludwika Braille’a”, powołana do istnienia przez pana Ryszarda Dziewę z Lublina, od kwietnia 2015 r. wydaje dwumiesięcznik Sześciopunkt, Magazyn Polskich Niewidomych. Czasopismo jest poświęcone sprawom naszego środowiska. Ukazuje się w wersji brajlowskiej, elektronicznej i w druku powiększonym.
Aby zaprenumerować czasopismo, prosimy o kontakt pod numerem telefonu:
505-953-460 albo za pośrednictwem poczty elektronicznej:
biuro@swiatbrajla.org.pl
Prenumerata jest bezpłatna.
Warto również odwiedzić stronę internetową fundacji:
www.swiatbrajla.org.pl

 

Podatnik nie odpowie za PIT-37 sporządzony przez fiskusa